Dnes je  21.10.2018 a svátek má Brigita, zítra Sabina

Oddíly » Oddíl všestrannosti » Taichi

Taichi TJ SOKOL Blatná

Stálý nábor členů

Zveme všechny příznivce a zvědavce!

Taichi TJ Sokol Blatná

Původem jde o bojové umění ovládané ochrankou čínského císaře. Umění bylo přísně střeženo významnými čínskými rodinami a po staletí předáváno mladší generaci. Takto vzniklo několik rodinných škol tai chi, lišících se v upřednostnění jiných cílů. Komunistická éra Číny vytlačila mistry tai chi do exilu, kde však nalezli řadu skvělých žáků. V uvedených odkazech najdete ukázky právě jednoho z nich (Steve Rowe), kterému se dostalo cti učit se mistrovství od posledního potomka čínské rodiny Yang a který pravidelně své umění ukazuje v naší republice.

Tai chi je pozvolná celoživotní cesta, která vede nováčky přes poznání vlatních sil, zautomatizování pohybů až ke skutečnému využití znalostí v boji zblízka bez i se zbraní. Duchovním rozměrem je princip monády - dualitu jevů - jin-jang.

Na této cestě je však velmi významný pozitivní zdravotní účinek na cvičící. Navíc jde o cvičení, které není omezeno věkovými kategoriemi.

V Blatné máme možnost učit se od Marka Váchy (který ovládá i jiné druhy sportovního boje - má černý pás) a který navštěvuje semináře Steva Rowa.

Eva Krotká, tel. 603 149 505

Kdy cvičíme?

Úterý od 18.30 hod v malém sále

Zajímavé akce:

Opět proběhl mezinárodní (už 25. ročník) seminář bojových sportů v osadě Jizerka v Jizerských horách. Martin Gatter ve spolupráci se Stewem Rowem nás naučili tentokrát rychlou formu, jednu z nejutajovanějších mistrovských kousků mistrů staré Číny, s odkazem na umění rodiny Yang.

Pozvánka na letní školu BUDÓ:

Shikon Budokai ČR společně s TJ Bižuterie, o.s., KABU Jablonec nad Nisou pořádají letní školu BUDÓ, zaměřenou na bojová umění: AIKIDO, KARATE, TAI CHI. Letní škola bude probíhat za účasti předních světových instruktorů v daném odvětví. Zástupců několika Evropských zemí: Steve Rowe (8.dan Karate, mezinárodní trenér Tai chi), Martin Gatter (6.dan Karate, mezinárodní trenér Tai chi), Ondra Musil (6.dan Karate, 5.dan Aikido), Palle Thoft Jensen (6.dan Karate), Gavin King (Tai chi instruktor, praktik Shiatsu), Adam Lawrie (4.dan Karate, Tai chi instruktor), Marilyn Kyle (instruktor Tai chi).

Zajímavé odkazy: