Volejbal Dřeváci

Volejbal vymyslel v roce 1895 W. G. Morgan, instruktor tělesného vzdělávání z USA, jako alternativu košíkové. Postupně se stal volejbal jedním z nejpopulárnějších sportů na světě.

Volejbal se řadí mezi nekontaktní síťové sporty. Hřiště je rozděleno na dvě stejné poloviny 9×9 metrů, mezi soupeřícími stranami je síť, hráči brání svoji polovinu a útočí do pole soupeře. Snaží se získat bod tím, že pošlou míč do hřiště soupeře s takovou silou nebo dovedností, že ho není možné vrátit.

Hra je rozdělena na sety, vítězství v setu dosáhne to družstvo, které jako první získá 25 bodů, s podmínkou, že k vítězství musí získat minimálně o dva body více než soupeř. Nerozhodný výsledek není možný. Utkání vyhraje to družstvo, které jako první vyhraje ve třech setech.

Základní počet hráčů na hřišti je šest na každé straně. Družstvo bývá složeno zpravidla z mužů či žen, v poslední době se však velké přízni těší i tzv. MIX-volejbal (4 muži a 2 ženy). Nejde vždy jen o vrcholovou variantu této hry, ale také o rekreační formu, hranou spíše pro radost z pohybu a pobavení, kterou může provozovat v podstatě každý, kdo se přiměřeně naučí základní techniku úderů.

Základní informace o oddílu:

Volejbalový oddíl Dřeváci TJ Sokol Blatná má v současné době 22 členů, 11 holek a 11 kluků. Kluci si vybojovali účast v krajském přeboru II, ve kterém již druhém rokem sbírají cenné zkušenosti. Krom toho stále soutěží i v okresním přeboru, stejně jako děvčata. Společně se navíc účastní různých smíšených turnajů v Blatné a okolí. Sami pořádají aprílový turnaj Blatenský Dřevák a letní Blatenské prase, které se těší velkému zájmu volejbalistů z blízkého i dalekého okolí. Všichni hrají volejbal převážně pro radost ze hry a pobavení.

Zveme proto všechny holky a kluky ve věku od 13 do 25 let, kteří by měli zájem o tento sport, aby přišli rozšířit naše řady. Přijďte si s námi zahrát, protože kdo si hraje, nezlobí! 🙂

Josef Etlík, tel. 720 440 360

Kdy trénujeme?