Všestrannost děti

Náplň:

Všestranný pohyb jak na nářadí, tak na hřišti či v parku, hry, míčové a jiné.

Cíl:

Uspokojit dětské potřeby pohybu, naučit děti kladnému přístupu ke sportu, dát dětem možnost vybrat si pro ně vhodný druh pohybu, který budou mít rády, dále jim rozvíjet správné držení těla tím, že se naučí správněji dýchat a posílí svaly, které jsou za správné držení těla odpovědné, naučit děti základním pohybovým dovednostem: kotoul, hvězdu, týmovou souhru atd, a také to co samy budou vyžadovat.

Pro koho je oddíl určen?

Děti od čtyř let pouze v doprovodu dospělé osoby, která s nimi bude po celou dobu tréninku.
Děti od šesti let a výše.

Obuv:

Upřednostňujeme cvičení naboso, ale když bude chladno, vyberte dítěti MĚKKOU obuv, aby mohlo pohybovat prsty, např při cvičení na kladině, raději stačí i pogumované silné ponožky než neohebné umělé botasky. Děti v tělocvičně nehrají hry, kdy by potřebovaly botasky, spíše cvičí na nářadí. Pouze při pohybu venku mohou mít děti obuv tvrdší, pokud neběhají na plážovém hřišti bosy. Vyvarujte se špatně sedící obuvi – při běhu cvičky odletují z nožiček a hrozí vymknutí kotníku.

Oblečení:

Sportovní – zaručující volnost pohybu ale neodhalující, takže když šatičky nebo sukýnky, pak jen na legínách, když volná trika, pak na nátělnících.

Účesy:

Vlasy nesmí bránit ani vidění, ale ani vedoucímu při dopomoci při cvičení úchopu dítěte. Dále ve vlasech nesmí být tvrdé předměty – čelenky, tvarované klipsy apod, aby nedošlo k úrazu hlavy nebo při rozbití zapíchnutí.

Ozdoby:

Dětem nedávejte žádné náramky, větší náušnice, řetízky – vše je může při pohybu nebo dopomoci ohrozit.

Pití a jídlo:

V žádném případě nedávejte dětem jídlo, mohou mít max. 0,3 dcl čisté vody v lahvičce s nápitkou jde o čistotu v tělocvičně.

Šárka Chlandová, Dorota Zdychyncová a Eva Krotká,

Kdy cvičíme?

Středa: 15.00 – 16.00 hod. pouze samostatné malé děti cca od 3 let ve velkém sále sokolovny nebo venku (malé děti, které ještě potřebují s sebou rodiče, cvičí v úterý v oddíle Rodiče a děti)

16.00 – 17.00 hod. větší děti ve velkém sále sokolovny nebo venku.

Kontakt:

e-mail: blatna@sokol.eu
Šárka Chlandová, tel.: 604 914 786

Aktuality hledejte na skupině na facebooku: https://www.facebook.com/groups/2740834766218721

Děkujeme za finanční podporu z dotačního programu Jihočeského kraje Podpora sportovní činnosti dětí a mládeže při realizaci projektu „Děti rády cvičí, sportují a závodí.“