Dnes je pátek 20.04.2018 a svátek má Marcela, zítra Alexandra

Mažoretky PREZIOSO Sokol Blatná a oslavy 150 let ČOS

[ Datum: 10.07.2012 | Autor: Veronika Loukotová | Přečteno: 12798x |  Sdílet na Facebooku ]

Mažoretky PREZIOSO Sokol Blatná měly tu čest zúčastnit se oslav 150 let České obce Sokolské.

Nejdříve byly pozvány na slavnostní průvod Prahou, kde pochodovaly v čele Jihočeské župy. Průvod začínal na Václavském náměstí a za potlesku mnoha přihlížejících skončil za náměstí Staroměstském. Kromě všech českých žup se ho účastnili i sokolové ze zahraničí, např. z Dánska, USA nebo Kanady. Mažoretky také předvedly svou pódiovou choreografii a to na nádherné akci Sokol Gala, která se konala v zaplněné Tip Sport Areně v Praze. Program byl velmi pestrý, své umění ukázali všichni nejúspěšnější čeští sokolové od sportovní a moderní gymnastiky, přes míčové hry, bojové sporty až po takové "rarity" jako je krasojízda nebo sportovní rock ´n´roll. Exkluzivní podívaná byla také na sportovní a taneční akademii z Dánska nebo zástupce z USA. Ve večerním programu se představili také sportovci, kteří budou ČR reprezentovat na OH v Londýně. Čestným hostem byla paní Věra Čáslavská, která si od celé areny zasloužila "standing ovation". Obě akce, průvod i galavečer, přenášela Česká televize.

Oslavy Sokola byly krásným sportovním i kulturním zážitkem, s nádhernou přátelskou atmosférou a mnoha diváky, kteří dokazovali, že Sokol je v dnešní době uznávanou a důležitou organizací.